نفت و گاز

پروژه احداث خط لوله انتقال نفت و گاز میدان آذر

انجام کلیه خدمات بازرسی فنی شخص ثالث بخش کالا و محل اجرای خطوط لوله انتقال نفت و گاز تولیدی از میدان نفتی آذر واقع در استان ایلام به مبادی فرآورش نفت و گاز که شامل خط “16 انتقال نفت و گاز تولیدی از میدان نفتی آذر به واحد بهره برداری دهلران به طول تقریبی 130 کیلومتر و نیز ادامه خط انتقال “16 نفت از سه راهی دهلران به تاسیسات واحد بهره برداری چشمه خوش به طول تقریبی 63 کیلومتر میباشد. پروژه مذکور از طرحهای تعریف شده شرکت مهندسی و توسعه نفت میباشد، کارفرمای اصلی پروژه شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر و کارفرما شرکت مهندسی و ساختمان ایران آروین میباشد.
پروژه مذکور شامل انجام کلیه خدمات بازرسی فنی شخص ثالث در داخل و خارج از کشور اعم از بازرسی حین ساخت، بازرسی مواد و متریال، بازرسی هنگام تست، بازرسی بسته بندی و حمل، بازرسی نهایی تجهیزات و یا ملزومات مورد نیاز براساس طرح بازرسی و آزمون (ITP) مورد تایید کارفرمای اصلی در حال اجرا می باشد. زمان شروع پروژه از مهرماه 1393 و مدت زمان اجرای پروژه حدودا 30 ماه برآورد میشود.


طرح توسعه میدان گازی کیش

در این قرارداد خدمات بازرسی فنی طرح توسعه میدان گازی کیش از طرف شرکت آی جی اس به کارفرما (شرکت مهندسی و توسعه نفت(  ارائه شده است. این خدمات در دو زمینه بازرسی فنی خوردگی فلزات کالای ساخت داخل کشور در شهرهای مختلف و بازرسی فنی در منطقه عملیاتی کیش – گرزه انجام شده است. مدت قرارداد مذکور از بهمن ماه 1388 لغایت آذر ماه 1392 بوده است و تمرکز پروژه در بازه زمانی مذکور خط لوله “56 به طول حدود 100کیلومتر از گرزه به بندر چارک و سپس اتصال به خطوط لوله گاز سراسری و همچنین احداث آبگیر و تصفیه خانه بوده است. در این بازرسیها، بازرسی Fit-up ، جوشکاری، تست جوشکاران، تفسیر فیلمهای رادیوگرافی و بازرسی عایق خط لوله و بازرسی سایر کالاهای خرید داخل مرتبط با پروژه توسط کارشناسان این شرکت به انجام رسیده است.

شرکت پایانه های نفتی ایران

خدمات بازرسی فنی، مجموعه فعالیت هایی را شامل می شود که کارفرما را از سلامت و صحت کار بر اساس مشخصات فنی و استاندارد مطمدن نماید و این خدمات را بازرس فنی انجام می دهد. بازرس فنی به فردی اطلاق می شود که در انجام خدمات بازرسی فنی نظیر بازرسی جوش ، بازرسی ان دی تی و….مطابق با دستور العملها و ضوابط بین المللی بازرسی و اظهار نظر فنی در ارتباط با بررسی مدارک در طول مدت پیمان بکار گمارده می شود. برخی از خدمات محوله :

• بازرسی از ماشینهای بالابر ثابت و متحرک
• انجام بازرسی از مراحل مختلف ساخت ، نصب ، تعمیرات دوره ای
• بازرسی کلیه دستگاههای ثابت (مخازن،ظروف تحت فشار، لوله واتصالات
• کنترل مواد و کالاهای مصرفی از نقطه نظر وجود تطابق انها با مشخصات فنی تایید شده

شركت محور طلايي

اين پروژه در قالب قراردادی در خصوص بازرسي فني پروژه های در حال احداث واقع در بندر امام خميني شركت محور طلايي، بر اساس مدارك و استانداردهاي مربوط به مراحل ساخت، بازرسی‌هایی شامل بازرسي چشمي، محيطي، بازرسي‌هاي تطبيقي و کنترل‌هاي ابعادي و بازرسي متريال مصرفي، به شرح ذيل انجام گرفته است:
قطعه A66 بندر امام خمینی:اين پروژه در زميني به مساحت تقريبي 5/1 هكتار واقع در بندر امام خميني (ره) قطعه A66 ، از سال 1389 فعاليت خود را آغاز كرده است که هم اکنون فاز یک مجموعه (حمل یکسره) در حال بهرهبرداری میباشد و عملیات تحکیم بستر و ساخت و ساز فاز دو (مخازن ذخیره) از سال 93 آغاز گردیده است. این پروژه در فاز دوم شامل دو مخزن 5000 متر مکعبی و چهار مخزن 2700 متر مکعبی با سقف شناور میباشد.
اسکله نفت خام : اين پروژه مربوط به به احداث سايت نفتی واقع در اسکله سه بندر امام خميني جهت حمل یکسره فرآورده ها و تحقق تخلیه و بارگیری کشتی های نفتی مربوط شركت محور طلايي، می باشد که از سال 1391 فعاليت خود را آغاز كرده است و هم اکنون در حال آماده سازی نهایی جهت بهرهبرداری میباشد.
قطعه 56 بندر امام خمینی: اين پروژه مربوط به به احداث سايت نفتی واقع در قطعه 56 بندر امام خميني جهت توسعه سایت مخازن این قطعه که از سال 1390 فعاليت خود را آغاز كرده است و هم اکنون در حال بهره برداری میباشد. سایت نفتی واقع در قطعه 56 بندر امام خمینی شامل سه فاز بوده که ساخت فاز دو و سه تحت نظارت این شرکت صورت پذیرفته است.

کرانه

ارائه خدمات بازرسی فنی شخص ثالث در داخل کشور اعم از بازرسی حین ساخت، بازرسی مواد، بازرسی هنگام تست، بسته بندی و حمل، بازرسی نهایی تجهیزات و یا ملزومات مورد نیاز، به همراه ارائه گزارشات و صدور گواهینامه های مربوطه مطابق با درخواست و حدود بازرسی مورد نظر کارفرما( که حدود بازرسی برای هر سفارش در جلسه Pre Inspection و به طور کلی بر اساس طرح بازرسی و آزمون مشخص می شود (ITP(Inspection Test Plan))

توسعه انرژی کرانه:

بازرسی حین احداث پایانه نفتی بندرعباس واقع در منطقه ویژه اقتصادی بندرشهید رجائی شامل 29 مخزن فراورده های نفتی با ظرفیت 310000 متر مکعب و 2 مخزن آب و آتش نشانی و 1مخزن سوخت و لوله کشی های داخل پایانه و به سمت اسکله ها ، تاسیسات بارگیری و تخلیه فراورده ها و تجهیزات برقی، ابزار دقیق و ثابت و دوار ساخت سازندگان داخلی و خارجی.

بنا گستر کرانه:

بازرسی در حوزه کلیه پروژه ها و دستور کارهای صادره.

پترو کرانه آذرخش:

احداث کارخانه قیر بندرعباس واقع در مجاورت پالایشگاه بندرعباس با کارفرمائی شرکت پترو کرانه آذرخش شامل هفت مخزن سقف ثابت، تجهیزات ثابت و دوار و تاسیسات برقی و کنترلی عمدتا ساخت داخل.